PIANKA POLIURETANOWA OTWARTOKOMÓRKOWA
Potocznie zwana miękką lub lekką, gęstość około 8 kg/m3
GDZIE STOSOWAĆ
  • Izolacja termiczna i akustyczna poddasz ( zamiast izolacji tradycyjnej ).
  • Izolacja termiczna i akustyczna stropów i podłóg.
  • Izolacja akustyczna ścian działowych w budynkach.
ZALETY
SZCZELNOŚĆ
Eliminacja łączeń w izolacji, brak mostków termicznych poprzez wypełnienie wszystkich szczelin i pustych przestrzeni. Ograniczone strat ciepła zimą, latem ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem się.
OSZCZĘDNOŚĆ
Koszty ogrzewania niższe nawet o 50% co w znaczący sposób poprawia sprawność energetyczną budynku - niskie kosztach utrzymania obiektów.
TRWAŁOŚĆ
Po natrysku pianka staje się materiałem niezmiennym i zachowuje swoje właściwości przez cały okres „życia budynku”. Nie utlenia się, nie kurczy, nie opada.
LEKKOŚĆ
Zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów, ścian i równoczesne jej wzmocnienie, usztywnienie.
WYGŁUSZENIE
Struktura otwartych komórek sprawia, że izolacja posiada doskonałe właściwości tłumienia dźwięków. Komfort zamieszkiwania.
PRZEPUSZCZALNOŚĆ
Również dzięki otwartym komórkom budynek jak i konstrukcja dachu „oddycha”, co zapewnia bardzo dobrą jakość powietrza.
BEZPIECZEŃSTWO
Materiał bezzapachowy, nie pyli, brak emisji jakichkolwiek szkodliwych substancji. Jest odporna na pleśnie i grzyby. Nie wywołuje reakcji alergicznych. Samogasnąca – (klasa E), a w konstrukcji z płytą g-k klasa B-s1, d0
TECHNOLOGIA

Natrysk pianki poliuretanowej otwartokomórkowej prowadzi się bezpośrednio na wewnętrzną stronę dachu, przy pomocy specjalistycznego sprzętu. W ciągu 3-5 sekund zwiększa swą objętość do 120 razy, tworząc miękką warstwę ciepłej, szczelnej i elastycznej piany termicznej. Wypełniającej nawet najmniejsze szczeliny i trudno dostępne miejsca niemożliwe do ocieplenia metodami tradycyjnymi. Gwarantuje szczelność izolacji poprzez eliminacje mostków termicznych. Tak natryśnięta pianka jest gotowa do pokrycia np. płytą gipsowo-kartonową. Dzięki swojej strukturze otwartych komórek zapewnia ona oddychanie przegrody, co zwiększa komfort mieszkania.